Практичний психолог

01.Чер.2020

Певно, для багатьох батьків день повернення дітей в садочки буде чи не найкращим за останні місяці. їх можна зрозуміти?   Проте, дітям адаптація до колективу і нові правила можуть принести багато стресу.   За декілька днів до відкриття садочків, варто проговорити основні моменти, пояснити правила та розвіяти головні страхи малечі.   UNICEF Ukraine, ГО “Смарт … Продовжити читання “Повертаємося в Садочки”

Детальніше
09.Кві.2020

Коронавірус кардинально змінив та змінює життя не лише нашої країни. Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції, і це стосується не лише обмеження пересування, соціальних контактів, роботи, відпочинку, хобі. Проте, основним випробуванням є перебування 24 години на добу усіх членів сім’ї разом. Не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень … Продовжити читання “Як адаптуватись до режиму «карантин»”

Детальніше
09.Кві.2020

Діти відчувають наші тривоги та страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини. Про що варто сказати дитині: 1. «Боятися – це НОРМАЛЬНО. Страх – це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей». 2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. … Продовжити читання “ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ”

Детальніше
09.Кві.2020

Люблячим батькам важливо допомогти своїм дітям покращити їхнє мислення та ставлення до всього, що їх оточує. Обидва процеси визначають, як ваша дитина сприймає світ. Один зі способів заохотити дитину розвивати позитивні мислення та поведінку – це чесно поговорити з нею й поставити їй суттєві запитання. Справа не в тому, щоб сказати їй, що робити; а в … Продовжити читання “12 запитань, які варто ставити дитині для покращення її мислення”

Детальніше
09.Кві.2020

На жаль, в нашому суспільстві є безліч стереотипів з приводу затримки мови: “Хлопчики починають говорити пізніше”, “В садку почне говорити”, “Дитина до 3-х років має право мовчати”, “У сусідки куми дитина не розмовляла до 5-ти років, а потім в один день почала відразу говорити реченнями та вірші читати двома мовами.” Так, буває таке, що мова … Продовжити читання “Що робити, якщо дитина не розмовляє. Бити тривогу, або очікувати далі?”

Детальніше